پیوندها


حوزه علمیه استان, امور طلاب, امور صیانتی, تهذیب    شماره خبر: ٣٥٦٥٢٠     ١١:٤٠ - جمعه ١٢ دی ١٣٩٣ نسخه چاپي  ارسال به دوست


رئیس کارگروه ارزیابی و نظارت حوزه های علمیه:

قدم اول در تحقیق و پژوهش، کتابشناسی است 


رئیس کارگروه ارزیابی و نظارت حوزه های علمیه در گردهمایی مدیران مدارس علمیه استان گلستان گفت: قدم اول در تحقیق و پژوهش، کتابشناسی است.

به گزارش خبرگزاری حوزه گلستان، چهارمین گردهمایی مدیران مدارس علمیه استان گلستان دیروز با حضور کارگروه ارزیابی و نظارت حوزه های علمیه در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) گرگان برگزار شد.

در این نشست ابتدا مدیر حوزه علمیه استان گلستان با اشاره به نقش ارزیابی در بهبود وضعیت مدارس علمیه گفت: به ارزیابی به دید فرصت نگاه شود چرا که ارزیابی سبب پوشش نقاط مغفول مانده شده و در نهایت به بهبود اوضاع کمک خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی افزود: چه خوب است که قبل از آن که به حساب ما رسیدگی شود خود به آن رسیدگی کنیم زیرا ارزیابی در این دنیا بسیار سهل تر از ارزیابی در روز قیامت است.

در ادامه رئیس کارگروه ارزیابی و نظارت حوزه های علمیه نکات لازم را به مدیران متذکر شد و خواستار برگزاری کلاس‌های مشاوره تحصیلی، خانواده، زبان های خارجه و... شد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ادامه افزود: قدم اول در تحقیق و پژوهش، کتابشناسی است. طلبه ابتدا باید با کتاب آشنا شود سپس به انجام تحقیق بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه استان گلستان پیش از تشکیل مدیریت های استانی بسیار ضعیف بود، وضعیت امروز مدارس علمیه به سبب فعالیت ها و تلاش های چندساله مدیریت استان گلستان جای تقدیر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار داشت: در این سفر یک هفته ای، 19 بازدید از مدرسه، 19 جلسه مدیریتی، 176 جلسه معاونین، 20 جلسه امور طلاب و 2 جلسه با مدیریت استان انجام و ارزیابی های لازم صورت گرفت تا در جهت بهبود اوضاع کوشش شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در حوزه علمیه 12 روش نوین تدریس داریم که اساتید باید به آنها واقف باشند و در تدریس از این روش‌ها استفاده کنند.
در پایان هر یک از مدیران مدارس علمیه استان به بیان نکات و مشکلات مدارس خود پرداختند.

هچنین عصر چهارشنبه دومین جلسه کارگروه ارزیابی و نظارت با مدیر و معاونین حوزه علمیه استان برگزار شد که طی آن نکات و موارد مدیریتی گفته شد و مقرر گردید ارزیابی کارگروه فوق الذکر به صورت مدون و پالایش شده جهت رفع نواقص و بهبود اوضاع در اختیار مدیریت استان قرار بگیرد. 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

لینک پذیرش حوزه های علمیه

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، انتهای افسران چهارم، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 17891 - 49198                Howzeh.g@Gmail.com