پیوندها


حوزه علمیه استان, آموزش و امور واحدهای آموزشی, بین الملل    شماره خبر: ٣٧٠٣٠٢     ٠٩:٣٥ - سه شنبه ١ دی ١٣٩٤ نسخه چاپي  ارسال به دوست


تجمع اعتراض آمیز علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه استان گلستان علیه کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه 


علما، فضلا و طلاب حوزه‌ علمیه استان گلستان روز گذشته در اعتراض به کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه به صورت متمرکز در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) گرگان تجمع کردند.

به گزارش حوزه گلستان، در این مراسم که توسط مدیریت حوزه علمیه استان گلستان برگزار گردید، مدیر و معاونین حوزه علمیه استان، مدیران، کادر، اساتید و طلاب مدارس علمیه گرگان حضور داشتند و اعتراض خود را نسبت به رفتارهای وحشیانه ارتش نیجریه علیه شیعیان آن کشور اعلام داشتند.
دکتر هاشم کوناتی، استاد جامعه المصطفی واحد گرگان از کشور ساحل‌عاج، در این تجمع اعتراض‌آمیز ابتدا چند آیه از سوره قصص را قرائت کرد و با بیان این که هیچ سوره ای مانند آن به موضوع درگیری حق و باطل نپرداخته است، اظهار کرد: خداوند داستان موسی و فرعون را روایت می کند و در این داستان موسی نماد مستضعفین و فرعون نماد استکبار و ظلم و ستم است.
وی با بیان این که خداوند در قرآن می فرمایند ما ریاست زمین را به مستضعفین می دهیم، ادامه داد: ظالمان و مستکبران تلاش می کنند این اتفاق رخ ندهد به همین دلیل دائما ظلم می کنند.
وی که معتقد است جریان حق و باطل همه جا هست، اضافه کرد: هر جا که منادی حق وجود دارد در برابرش ظلم هم وجود دارد و نمونه بارز آن انقلاب اسلامی ایران است که شاه و مقابل امام خمینی (ره) بود.
این استاد دانشگاه بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران برای همه مسلمانان است و تنها اختصاص به شیعیان ندارد.
کوناتی به حوادث نیجریه اشاره کرد و گفت: زکزاکی 30 سال پیش با پنج هزار نفر حرکت خود را آغاز کرد اما اکنون بیش از 10 میلیون پیرو دارد.
وی با تاکید بر این زکزاکی به امام خمینی (ره) علاقه زیادی داشت، تصریح کرد: یکی از عوامل پیروزی او تقریب است زیرا هم شیعه و هم سنی را همراه خود دارد.
کوناتی حقانیت حرکت شیخ ابراهیم زکزاکی را از عوامل رشد نهضت وی دانست و گفت: حق همیشه پیروز خواهد شد چرا که این وعده ای از سوی خداوند متعال است.
وی با بیان این مطلب که در هر شرایطی به دنبال علم اندوزی باشیم خاطر نشان کرد: با جهل نمی شود مردم را اداره کرد. زکزاکی این را فهمید و شاگردان خود را همیشه به دنبال علم می فرستاد.
کوناتی در ادامه افزود: همیشه به دنبال حق حرکت کنید. چرا که با داشتن این روحیه از دوستان و نزدیکان پیامبر اکرم (ص) خواهیم شد.
وی دیگر عامل موفقیت زکزاکی را شجاعت وی عنوان کرد و ادامه داد: رهبر اگر شجاع نباشد و به دنبال حق حرکت نکند نمی تواند موفق شود.
در ادامه این تجمع بیانیه حوزه علمیه استان گلستان قرائت شد که در بخشی از این بیانیه آمده است: بدون تردید دستان ناپاک ائتلاف نامبارک آمریکایی ها و صهیونیست ها و تکفیری ها ی  وهابی تحت هدایت و حمایت آل سعود در پشت صحنه این حوادث خونبار و دیگر حوادث مشابه قرار دارد.
ما حوزویان اعلام می داریم در چنین شرایطی به حکم وظیفه ی دینی و اسلامی، سکوت جایز نسیت و باید تمامی مسلمانان، علمای جهان اسلام، رسانه های مستقل و مردمی، نهاد و مجامع بین المللی و خصوصا دولت جمهوری اسلامی ایران، دولت نیجریه را برای تحقق اهداف زیر تحت  فشار قرار دهند:
1-  تضمین امنیت شیعیان و رعایت حقوق آنان
2-  روشن نمودن سرنوشت رهبر جنبش اسلامی نیجریه آقای شیخ ابراهیم زکزاکی و تأمین امنیت ایشان
3-  شناسایی عاملان این جنایت و مجازات آنان بر اساس شریعت اسلام
در پایان حاضرین با مشت های گره کرده شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر داعش، مرگ بر آل سعود و مرگ بر استکبار سر دادند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

لینک پذیرش حوزه های علمیه

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، انتهای افسران چهارم، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 17891 - 49198                Howzeh.g@Gmail.com