پیوندها


حوزه علمیه استان, بین الملل    شماره خبر: ٣٧٧٦٢١     ١٣:٤٤ - سه شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٥ نسخه چاپي  ارسال به دوست


بازدید ابراهیم مصطفی البریدی از مناطق سنی نشین استان گلستان 


ابراهیم مصطفی البریدی به منظور آشنایی با ارتباطات شیعه و سنی در گلستان از سوی معاونت امور بین الملل حوزه های علمیه به این استان سفر کرد.

به گزارش حوزه گلستان، مسئول دفتر هماهنگی تجمع مسلمانان لبنان و امام جماعت مسجد وحدت اسلامی لبنان به منظور بازدید از مناطق سنی نشین به این استان سفر و با ائمه جمعه و علماء آن مناطق دیدار و گفت و گو کرد.

آیت الله نورمفیدی: بیشترین روابط بین شیعه و سنی در استان گلستان برقرار است

ابراهیم مصطفی البریدی پس از دیدار با علماء اهل سنت و ابراز رضایت از وضعیت اهل تسنن در استان به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان رفت.

در این دیدار آیت الله سید کاظم نورمفیدی ضمن تاکید بر اظهار کرد: بیشترین روابط بین شیعه و سنی در استان گلستان برقرار است و می توان با مراجعه به ساکنان مناطق ترکمن نشین و علمای اهل سنت این مساله را جویا شد.

امام جمعه گرگان با بیان این که از ابتدای انقلاب به وحدت نه به عنوان یک تاکتیک و سیاست بلکه به عنوان یک اعتقادی و ایمان نگه می کرده، تصریح کرد: بنده به وحدت شیعه و سنی اعتقاد قلبی و دینی دارم.

در ادامه این دیدار، ابراهیم مصطفی البریدی در این دیدار گفت: زمان تاسیس تجمع مسلمانان هدف خود را جلوگیری از اتحاد رئیس جمهور لبنان و اسرائیل گذاشتیم و موفق شدیم ولی اکنون می بینیم هر کسی عضو این تجمع است داعش آن را دشمن خود معرفی می کند.

وی با تاکید بر این که ایران تدبیل به مادر منطقه شده است، خاطرنشان کرد: برخی در منطقه مانند سگ می خواهند به این مادر حمله کنند و صدمه بزنند.

وی به دیدار خود با علمای اهل سنت استان گلستان اشاره کرد و گفت: اهل سنت استان می گویند عشق به رهبر انقلاب اسلامی ایران از عقاید اهل سنت کشور است.


مدیر حوزه علمیه گلستان: وحدت در میان مذاهب اسلامی یک اصل اساسی است

مسئول دفتر هماهنگی تجمع مسلمانان لبنان و امام جماعت مسجد وحدت اسلامی لبنان در ادامه دیدارهایش با مدیر حوزه علمیه استان گلستان دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در این دیدار ضمن خیرمقدم به آقای ابراهیم مصطفی البریدی به این عالم اهل تسنن گفت: وحدت در میان مذاهب اسلامی یک اصل اساسی بوده که در قرآن نیز بر آن تاکید شده است.

وی در ادامه افزود: چنانچه کسی بخواهد این وحدت را بهم بزند اقدام به مقابله با دستورات اسلام کرده و هرگز پیروز نخواهد شد.

مدیر حوزه علمیه استان گلستان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان گلستان در انجام این دستور پیشگام بوده و شاهد ارتباط مسالمت آمیز شیعه و سنی در کنار هم هستیم.

وی در پایان یادآور شد: تمامی طلاب اهل سنت از کلیه امکانات و خدماتی که طلاب اهل تشیع از آن برخوردارند بهره مند هستند و برای ما هیچ تمایزی میان آنها نیست.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

لینک پذیرش حوزه های علمیه

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، انتهای افسران چهارم، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 17891 - 49198                Howzeh.g@Gmail.com