پیوندهاحوزه علمیه استان, موقوفات و منابع پایدار    شماره خبر: ١١٨٦٦٩     ١١:٢٢ - يکشنبه ٤ دی ١٣٩٠ نسخه چاپي  ارسال به دوست


بررسي مشکلات موقوفات مدارس علميه استان گلستان  


مشکلات موقوفات مدارس علميه استان گلستان در نشستي با حضور مدير امور حقوقي و موقوفات حوزه‌هاي علميه، مدير حوزه علميه گلستان، مديرکل اوقاف و امور استان گلستان و مديران مدارس علميه استان بررسي شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه استان گلستان، در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین ملکی، به اهمیت موضوع موقوفات مدارس علمیه استان گلستان پرداخته و خواستار بررسی هرچه سریعتر مسئله موقوفات مدارس علمیه استان از سوی مسئولین مربوطه شد.

وی تصریح کرد: با احیاء موقوفات مدارس علمیه گلستان، بخش اعظمی از مشکلات مالی مدارس برطرف خواهد شد.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین قاسمی، مدیر امور حقوقی موقوفات حوزه ضمن تبیین مباحث موقوفات استان گلستان از حمایت همه جانبه اداره کل امور حقوقی و موقوفات حوزه‌های علمیه از این مسئله در استان گلستان خبر داد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین رئوف، مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه بررسی مباحث موقوفات مدارس علمیه استان در دستور کار این اداره کل قرار دارد، گفت: در موارد بسیاری بررسی‌های لازم انجام پذیرفته و در حال پیگیری این موقوفات بوده و به دستاوردهای خوبی نیز رسیده ایم.

بر پایه این گزارش، در پایان مدیران مدارس علمیه استان گلستان نیز اشاره ای به موقوفات مدارس تحت مدیریت خود داشته و پاسخ‌های مورد نیاز را از مسئولان ذی ربط دریافت نمودند.

همچنین در پایان این نشست مدیر حوزه علمیه استان گلستان در جلسه ای با مدیران مدارس علمیه استان به تشریح مواد آیین نامه مدارس علمیه پرداخت و اظهار داشت: مدیران مدارس علمیه باید با اجرای دقیق مواد آیین­نامه به پیشرفت روزافزون مدرسه علمیه خود و حوزه علمیه استان گلستان کمک نمایند.

وی گفت: بررسی و داوری پایان نامه‌های طلاب سطح عالی مدارس علمیه در مدیریت حوزه علمیه استان گلستان، از مسائلی است که به دنبال تحقق آن در استان هستیم و با رایزنی‌هایی که انجام پذیرفته می‌توانیم در صورت تحقق برخی از مقررات، آن را در استان اجرا نماییم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com