پیوندهاحوزه علمیه استان, موقوفات و منابع پایدار    شماره خبر: ٣٠٧٤٢٠     ١٤:٢٦ - دوشنبه ٢٠ آذر ١٣٩١ نسخه چاپي  ارسال به دوست


نشست مشترک احیاء موقوفه مدرسه علمیه سعدیه رامیان 


نشست مشترک حوزه علمیه استان گلستان، اداره کل اوقاف استان و امام جمعه و مسئول مدرسه علمیه سعدیه رامیان در راستای احیاء موقوفات این مدرسه علمیه در محل مدیریت حوزه علمیه استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان گلستان، نشست مشترک حوزه علمیه استان گلستان، اداره کل اوقاف استان و امام جمعه و مسئول مدرسه علمیه سعدیه رامیان در راستای احیاء موقوفات این مدرسه علمیه پیش از ظهر امروز در محل مدیریت حوزه علمیه استان برگزار شد.

بر اساس این گزارش قابل ذکر است، در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین ملکی با تأکید بر اهمیت احیاء موقوفات حوزوی، اظهار داشت: احیاء موقوفات حوزوی با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید مبنی بر استقلال حوزه از أهم امور بوده و مورد پیگیری حوزه علمیه استان می باشد.

مدیر حوزه علمیه استان گلستان ابراز داشت: در باب احیاء این موقوفات البته مشکلات و نظرات گوناگونی وجود دارد که انشاءالله با تعامل و پیگیری های لازم این موانع را از سر راه بر خواهیم داشت.

عضو شورای حوزه علمیه استان با اشاره به نشست با مسئولین بنیاد مستضعفان و شرکت گلچشمه، خاطرنشان ساخت: دریافت اجاره دو سال گذشته موقوفه مدرسه علمیه سعدیه رامیان و تفکیک و افراز سهم این مدرسه علمیه از زمین 700 هکتاری، از مباحثی بود که در آن جلسه مطرح شد و در حال پیگیری آن هستیم.

همچنین در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین رئوف مدیرکل اوقاف استان گزارشی از جلسات گذشته با مسئولین بنیاد مستضعفان ارائه کرد.

وی خاطرنشان ساخت: برای احیاء این موقوفات مباحث مشورتی را در دستور کار خود قرار داده ایم و خوشبختانه فعالیت های مثبتی تا به امروز انجام شده است.

شایان ذکر است؛ در پایان این نشست نیز حجت الاسلام والمسلمین طاهری امام جمعه رامیان و مسئول مدرسه علمیه سعدیه این شهر توضیحاتی را در رابطه با موقوفه 375 هکتاری این مدرسه علمیه ارائه کرد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com