پیوندهاحوزه علمیه استان, موقوفات و منابع پایدار    شماره خبر: ٣١٠٣٧٢     ٠٨:٣١ - سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩١ نسخه چاپي  ارسال به دوست


به مناسبت هفته وقف؛

وقف؛ توسعه ای ماندگار  


امام جمعه مینودشت با اشاره به جایگاه وقف در توسعه اماکن علمی، دینی، فرهنگی و آموزشی گفت: وقف به هر عرصه ای که ورود یافته، آبادانی را به همراه داشته و توسعه ای ماندگار به یادگار گذاشته است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان گلستان، حجت الاسلام حسینی، امام جمعه مینودشت در گفتگو با خبرگزاری حوزه ضمن گرامیداشت هفته وقف، اظهارداشت: وقف سنت حسنه ای است که وقف به عنوان یکی از عوامل توسعه در جوامع اسلامی مد نظر بوده و دارای کارکردهای خوبی در این زمینه است.

وی با تقسیم بندی توسعه به دو بعد معنوی و فیزیکی، ادامه داد: وقف در هر دو مورد نقش اساسی دارد؛ به طوری که در زمینه توسعه فیزیکی، وقف اموال یا موارد دیگر می تواند در گسترش اماکن علمی، دینی، فرهنگی و آموزشی و حتی اقتصادی موثر باشد که از نمونه های آن می توان به آستان قدس رضوی اشاره کرد که با استفاده از موقوفات توانسته در زمینه ترویج مکتب اهل بیت(ع) گام خوبی بردارد.

امام جمعه مینودشت ادامه داد: وقف به هر عرصه ای که ورود یافته، آبادانی را به همراه داشته و توسعه ای ماندگار به یادگار گذاشته است.

وی اضافه کرد: گسترش روح معنویت در جامعه از جمله کارکردهای معنوی وقف است، بدان معنا که نقش اساسی را در ترویج آموزه های دینی و آشنایی جوانان با احکام دینی داشته و روح دینداری در جامعه ساری و جاری کرده است.

حجت الاسلام حسینی در پایان با تاکید بر احیای موقوفات به عنوان یکی از ضرورت ها، خاطرنشان کرد : باید مسئولین امر به احیای موقوفات اهتمام جدی داشته باشند تا شاهد نهادینه ترویج هرچه بیشتر معارف اهل بیت(ع) در جامعه باشیم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com