پیوندهاموقوفات و منابع پایدار    شماره خبر: ٣٩٤٤٥٤     ١٣:٠١ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


مدیر حوزه علمیه استان گلستان در همایش وقف و حوزه های علمیه :

وقف باید تکیه گاه حوزه های علمیه باشد 


مدیر حوزه علمیه استان گلستان در همایش وقف و حوزه های علمیه گفت: وقف باید تکیه گاه حوزه های علمیه باشد.

به گزارش حوزه گلستان، مدیر حوزه علمیه استان در این همایش ضمن خیر مقدم و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: وقف باید تکیه گاه حوزه های علمیه باشد. حوزه های علمیه می توانند با تکیه بر موقوفات به خود اتکایی نزدیک شده و وابستگی خود را به سیستم های اداری و دولتی کمتر و بلکه قطع کند.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی افزود: در حال حاضر1424 طلبه و 150نفر کادر و استاد در 21 مدرسه استان مشغول فعالیت هستند. شرایط کنونی حوزه های علمیه قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست.
مدیر حوزه علمیه استان ادامه داد: متاسفانه سازمان ها و ادارات با اینکه به حوزه ها در بخش های مختلف احتیاج دارند اما حاضر به کمک به آنها نیستند.
وی با اشاره به اینکه هر اداره روحانی و نیروی خاص خودش را نیاز دارد تصریح کرد: اگر بودجه برای تربیت نیروهای متخصص دستگاه های دولتی وجود نداشته باشد چه انتظاری می توان از حوزه داشت؟
حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: اوقاف قبل از انقلاب در اذهان عمومی آسیب های جدی دید که عمده آن مربوط به موقوفه خواری بود. برگرداندن ذهنیت مردم از اتفاقات قبل از انقلاب بسیار سخت و زمان بر است.
وی خاطر نشان کرد: اداره اوقاف با ارائه گزارشات شفاف و روشن از موقوفات موجود میتوانند کمک شایان توجهی به از بین بردن این ذهنیات و شبهات کنند.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی تاکید کرد: جلوی تجاوز به وقف گرفته شود. تجاوز به وقف تنها به اداره اوقاف و موقوفات آسیب نمیزند بلکه افرادی که به موقوفات تجاوز می کنند نسل اندر نسل از نظر دینی و مذهبی آسیب می بینند.
وی همچنین ادامه داد: مدیریت موقوفات موجود در کنار ایجاد موقوفات جدید می تواند به پیشرفت حوزه های علمیه کمک کند
مدیر حوزه علمیه استان در پایان گفت: مدیریت منابع موجود ضمن افزایش درآمدزایی برای حوزه های علمیه، مردم را به ایجاد موقوفات جدید ترغیب خواهد کرد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com