پیوندها


موقوفات و منابع پایدار    شماره خبر: ٣٩٤٤٥٤     ١٣:٠١ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


مدیر حوزه علمیه استان گلستان در همایش وقف و حوزه های علمیه :

وقف باید تکیه گاه حوزه های علمیه باشد 


مدیر حوزه علمیه استان گلستان در همایش وقف و حوزه های علمیه گفت: وقف باید تکیه گاه حوزه های علمیه باشد.

به گزارش حوزه گلستان، مدیر حوزه علمیه استان در این همایش ضمن خیر مقدم و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: وقف باید تکیه گاه حوزه های علمیه باشد. حوزه های علمیه می توانند با تکیه بر موقوفات به خود اتکایی نزدیک شده و وابستگی خود را به سیستم های اداری و دولتی کمتر و بلکه قطع کند.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی افزود: در حال حاضر1424 طلبه و 150نفر کادر و استاد در 21 مدرسه استان مشغول فعالیت هستند. شرایط کنونی حوزه های علمیه قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست.
مدیر حوزه علمیه استان ادامه داد: متاسفانه سازمان ها و ادارات با اینکه به حوزه ها در بخش های مختلف احتیاج دارند اما حاضر به کمک به آنها نیستند.
وی با اشاره به اینکه هر اداره روحانی و نیروی خاص خودش را نیاز دارد تصریح کرد: اگر بودجه برای تربیت نیروهای متخصص دستگاه های دولتی وجود نداشته باشد چه انتظاری می توان از حوزه داشت؟
حجت الاسلام والمسلمین ملکی گفت: اوقاف قبل از انقلاب در اذهان عمومی آسیب های جدی دید که عمده آن مربوط به موقوفه خواری بود. برگرداندن ذهنیت مردم از اتفاقات قبل از انقلاب بسیار سخت و زمان بر است.
وی خاطر نشان کرد: اداره اوقاف با ارائه گزارشات شفاف و روشن از موقوفات موجود میتوانند کمک شایان توجهی به از بین بردن این ذهنیات و شبهات کنند.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی تاکید کرد: جلوی تجاوز به وقف گرفته شود. تجاوز به وقف تنها به اداره اوقاف و موقوفات آسیب نمیزند بلکه افرادی که به موقوفات تجاوز می کنند نسل اندر نسل از نظر دینی و مذهبی آسیب می بینند.
وی همچنین ادامه داد: مدیریت موقوفات موجود در کنار ایجاد موقوفات جدید می تواند به پیشرفت حوزه های علمیه کمک کند
مدیر حوزه علمیه استان در پایان گفت: مدیریت منابع موجود ضمن افزایش درآمدزایی برای حوزه های علمیه، مردم را به ایجاد موقوفات جدید ترغیب خواهد کرد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

لینک پذیرش حوزه های علمیه

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، انتهای افسران چهارم، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 17891 - 49198                Howzeh.g@Gmail.com