پیوندها


حوزه علمیه استان, موقوفات و منابع پایدار    شماره خبر: ٣٩٤٤٥٦     ١٣:٠٨ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


حجت الاسلام والمسلمین آبادی پیشه در همایش وقف و حوزه های علمیه:

وقف سبب استقلال حوزه های علمیه می شود 


حجت الاسلام والمسلمین آبادی پیشه ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) سلام مدیر حوزه های علمیه به روحانیون استان گلستان را ابلاغ کرد و گفت: وقف یکی از پایدارترین منابعی است که باعث استقلال حوزه ها می شود.

به گزارش حوزه گلستان مسئول دفتر امور موقوفات و منابع پایدار حوزه های علمیه در همایش وقف و حوزه های علمیه گفت: حوزه با قدمت 1000 ساله خود تا کنون استقلال و حریت خود را به برکت موقوفات حفظ کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین آبادی پیشه گفت: تا قبل از پهلوی حوزه ها رو به رشد بودند اما در دوران منحوس پدر و پسر پهلوی اکثر موقوفات به تاراج رفت و مشکلات جدی برای حوزه ها ایجاد شد.
وی تصریح کرد: زمانی که بحث کمک های دولت به میان آمد اکثر علما و مراجع با این کار مخالفت کردند و در نهایت با تدبیر مقام معظم رهبری قرار شد این کمک ها تنها در مسیر امور عمرانی حوزه ها بکار گرفته و مابقی هزینه های حوزه از طریق اوقاف تامین شود.
حجت الاسلام والمسلمین آبادی پیشه خاطر نشان کرد: تنها 2درصد از کل موقوفات کشور مربوط به حوزه های علمیه است و اگر همین 2درصد به مسیر درست هدایت شود حوزه های علمیه مشکل مالی نخواهند داشت.
وی افزود: دفتر امور موقوفات و منابع پایدار حوزه های علمیه از سال گذشته به منظور ساماندهی موقوفات و کمک های دولتی تشکیل گردید تا از هدر رفت این منابع پیشگیری شود.
مسئول دفتر امور موقوفات و منابع پایدار حوزه های علمیه یادآور شد: مرکز مدیریت حوزه های علمیه از طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری بلندمدت حوزه ها حمایت خواهد کرد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در تلاش هستیم تا بتوانیم حوزه را تا حدی مستقل کنیم که اگر کمک های دولتی بنا به دلایل و شرایطی کم و یا قطع شد خللی در کار حوزه های علمیه وارد نشود.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




اطلاعیه ها

لینک پذیرش حوزه های علمیه

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، انتهای افسران چهارم، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 17891 - 49198                Howzeh.g@Gmail.com