پیوندها


حوزه علمیه استان, موقوفات و منابع پایدار    شماره خبر: ٣٩٤٤٦٠     ١٣:٣٤ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


برگزاری جلسه مسئولان کمیته وقف کشور با مدیران مدارس علمیه استان  


مسئولان کمیته وقف کشور با حضور در استان گلستان با مدیران مدارس علمیه استان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش حوزه گلستان، در این جلسه مسئول دفتر امور موقوفات و منابع پایدار حوزه های علمیه گفت: استقلال حوزه های علمیه دغدغه همیشگی بزرگان حوزه بوده است و به تعبیر مقام معظم رهبری علمای اهل تشیع بر سر سفره مردم نشسته اند و همین باعث شده روحانیت نسبت به مسائل جامعه با حریت و بدون دغدغه حرف بزنند.

حجت الاسلام والمسلمین آبادی پیشه ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی ایران کمک های خوبی به حوزه های علمیه از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. لکن کمک هایی که از طرف دولت به حوزه علمیه می شود نمی تواند تکیه گاه مناسبی برای حوزه های علمیه باشد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور تقریبا هیچ یک از ردیف های کمکی نسبت به حوزه تحقق پیدا نکرده است و چند سالی است که مرکز مدیریت اداره حوزه های علمیه را به صورت مشارکتی با خود مدارس و استان ها انجام می دهد.

مسئول دفتر امور موقوفات و منابع پایدار حوزه های علمیه گفت: بنا بر تصمیمات گرفته شده قرار شد هر سال 10 درصد از آورده دولت به حوزه کم شود که لازمه آن افزایش 30 درصدی درآمدهای حوزه از محل موقوفات، وجوهات و امثال ذلک است.

وی تصریح کرد: ثمره این تصمیم ایجاد دفتر موقوفات و منابع پایدار شد که هدف آن طبق نظام نامه ای که تدوین و تصویب شده است برنامه ریزی و ارائه راهکار جهت تامین 50درصد هزینه های شورای مدیریت طی 5 سال آینده است.

حجت الاسلام والمسلمین آبادی پیشه گفت: مرکز مدیریت نیز برای پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی مدارس در جهت تامین نیازهای جاری خود تدابیری اندیشیده و حتی در بودجه سال جاری،  مبلغی نیز برای حمایت از این فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: هدف ما این است که حتی موقوفات و منابع جدید با شرایط انعطاف پذیر برای حوزه های علمیه ایجاد شود.

مسئول دفتر امور موقوفات و منابع پایدار حوزه های علمیه در پایان گفت: مدارس علمیه و مدیران می توانند با تعاملی که با خیرین و سرمایه‌گذاران ایجاد می کنند زمینه فعالیت آنها را فراهم کرده و از ظرفیت های موجود در حوزه کمال استفاده را ببرند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

لینک پذیرش حوزه های علمیه

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، انتهای افسران چهارم، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 17891 - 49198                Howzeh.g@Gmail.com