پیوندهااخبار شورا    شماره خبر: ١٣١٣٤٠     ٢١:٤١ - شنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٠ نسخه چاپي  ارسال به دوست


امام جمعه آزادشهر:

استان گلستان از لحاظ اقتصادي محروم است  


علي‌رغم پتانسيل‌هاي بالاي معنوي و طبيعي، استان گلستان از لحاظ اقتصادي محروم است.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه استان گلستان، حجت‌الاسلام حسينيان امام جمعه آزادشهر در حاشيه هم‌انديشي طلاب و فضلاي گلستان در قم با اشاره به استحکام وحدت بين مسلمانان در اين استان اظهار داشت: قرآن، پيغمبر، قبله و ... اهل‌تسنن و شيعه يکي و اشتراکات بسياري بين آنان وجود دارد که مي‌تواند نقطه عطف وحدت بين آنان بلشد
وي با هشدار نسبت به توطئه‌ وهابيون در ايجاد تفرقه بين مسلمانان گفت: برادران مبلغ اهل‌‌سنت و مبلغان شيعي در ايام مختلف مذهبي در کنار هم به تبليغ امور ديني در استان مي‌پردازند.
امام جمعه آزادشهر به توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي عمراني استان گلستان اشاره کرد و گفت: علي‌رغم پتانسيل‌هاي بالاي مادي و معنوي و شرايط اقليمي مناسب، ساکنان استان گلستان از لحاظ اقتصادي با مشکلات فراواني مواجه‌اند.
حجت‌الاسلام حسينيان گفت: طراوت آب و هوايي شرايط اقليمي مناسبي براي اين استان فراهم آورده و وجود امامزاده‌هاي بسياري به آن منطقه معنويت خاصي بخشيده، اما متاسفانه از جهت اقتصادي مردم استان محروميت‌هاي بسياري دارند.
 وي افزود: در استان گلستان اهل‌تسنن و تشيع در کنار همديگر زندگي مي‌کنند و همه پشتيبان مقام عظماي ولايت هستند و نسبت به ولايت فقيه محبت خاصي ابراز مي‌نمايند.
امام جمعه آزادشهر به لزوم حضور مبلغان ديني در مناطق مورد نياز جامعه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه سفيران هدايت، حوزه‌هاي علميه خواهران و برادران در آزادشهر فعال هستند و اين مسئله در شهرهايي از استان گلستان که داراي فرمانداري است وجود دارد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com