پیوندهااخبار مدیریت استان, اخبار شورا    شماره خبر: ٣١٥٣٣٥     ١٤:٢٢ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩١ نسخه چاپي  ارسال به دوست


رییس شورای حوزه علمیه استان گلستان:

کلاس فقه مقارن در استان برگزار شود 


نماینده ولی فقیه در گلستان در جمع مدیران مدراس علمیه استان گفت: با همکاری مدیریت حوزه علمیه استان و مرکز بزرگ اسلامی، کلاس فقه مقارن با حضور طلاب شیعه و سنی برگزار شود تا دو طرف با أدله و مبانی یکدیگر آشنایی پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان گلستان، آیت الله نورمفیدی پیش از ظهر امروز در جلسه مدیران مدارس علمیه استان که به میزبانی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگان برگزار شده بود، با اشاره به مسئله وحدت در میان امت اسلامی، اظهار داشت: وحدت از مسائل بنیادی است که باید توجه ویژه به آن داشت؛ چراکه طلابی که در مدارس علمیه تربیت می شوند، در آینده وارد جامعه شده و باید به این مسائل شناخت کافی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، با اشاره به اینکه بزرگان و مراجع عظام تقلید بر روی مسئله وحدت تأکید ویژه دارند، ابراز داشت: امروزه با واقعیتی روبرو هستیم که اکثریت دنیای اسلام را اهل سنت تشکیل داده و شیعیان در اقلیت هستند و باید با این مسئله به صورت عقلایی برخورد کرد.

ایشان افزود: میان شیعه و سنی اختلافات عقیدتی، تاریخی، کلامی، حدیثی و .... وجود دارد و باید با أدله و دلیل با آن برخورد کرد و پیشنهاد ما نشست بزرگان شیعه و اهل تسنن در یک لجنه علمی و بین المللی است.

امام جمعه گرگان خاطرنشان ساخت: با همکاری مدیریت حوزه علمیه استان و مرکز بزرگ اسلامی کلاس فقه مقارن با حضور طلاب شیعه و سنی برگزار شود تا دو طرف با أدله و مبانی یکدیگر آشنایی پیدا کنند.

مسئول مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگان در ادامه با اشاره به جایگاه حقوقی مدیران مدارس علمیه، تصریح کرد: مدیران عزیز باید با جایگاه خود آشنایی کامل داشته و وظایف خود را به خوبی اجرا نمایند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه طلاب و روحانیون رهبران جامعه هستند، بیان داشت: مدیران، رهبرپرور بوده و باید با تربیت درست، رهبران خوبی تحویل جامعه دهند و در این راه باید از خداوند متعال استمداد طلبیده و در حد توان تلاش کنیم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com