پیوندهاحوزه علمیه استان, امور طلاب    شماره خبر: ٤٠٥٨٦٣     ١٠:١٥ - چهارشنبه ٨ اسفند ١٣٩٧ نسخه چاپي  ارسال به دوست


دیدار با خانواده شهید طلبه محمدحسین لطفی  


مدیر و معاون امور طلاب حوزه علمیه استان به همراه مسئولان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان با خانواده شهید طلبه محمدحسین لطفی دیدار کردند.

به گزارش حوزه گلستان، در این دیدار ضمن گفتگو و ذکر یاد شهید، از زحمات و ایثارگری این خانواده تقدیر به عمل آمد.

 

فرازهايي از وصيت‌نامه شهيد:

شهادت درجه‌اي است بس بزرگ كه آن را خداوند متعال مقدر مي‌فرمايد: در اين دنيا هيچ چيز بدون اجازه پروردگار تغيير نمي‌يابد. حتي برگ درختي هم نمي‌افتد. بدون اذن و اجازه معشوق و بدون اذن نيز اين نعمت عظما نيز، نصيب كسي نمي‌شود. خداوند آن كس را كه عاشق او شود، مي‌كشد و آن شخص نيز سعادت دنيا و آخرت را بدست مي‌آورد.

شهيد چون پرنده‌اي است كه از اين قفس يعني دنياي پست و خوار، پرواز مي‌كند و مي‌رود تا زندگي راحت‌بخش و در جوار معشوقش انتخاب كند، و باز شهيد همچون شمعي است كه مي‌سوزد و فاني مي‌شود و پرتو مي‌افكند تا ديگران در اين نور و روشنايي او حيات بگيرند و آسايش يابند. آري، شهدا، شمع محفل بشريتند، سوختند و اين مجلس را نوراني كردند.

پدر دلسوزم، بعد از من ناراحتي نكن و همچون حسين بن علي، سيد شهيدان باش، هنگامي كه مصيبتي به تو مي‌رسد چهره‌ات برافروخته‌تر و گشوده‌تر شود و در برابر قضا و قدر خدا كه مسلماً به صلاح بندگانش است سر تعظيم فرود آر.

مادر گرامي و خواهر مهربانم، اشك مريزيد و همچون زينب كه در سفر شام، آرامش خود را حفظ كرد و حتي به ديگران آرامش مي‌داد، صابر و شكيبا باشيد، شما بايد جوري رفتار كنيد كه اصلاً برايتان پيشامدي اتفاق نيفتاده است و حتي خوشحال باشيد و آن كس كه به شما تسليت مي‌گويد، سرزنش كنيد.

برادرم، المؤمن كالجبل الراسخ، مؤمن كوه استوار و مقاوم است، به طوري كه گردباد و طوفان‌هاي حوادث جريانات، او را اصلاٌ تكان نمي‌دهد، پس صبور باش.
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com