پیوندهاحوزه علمیه استان, اخبار مدیریت استان    شماره خبر: ٤١٠٥٣٨     ١٤:٠٥ - سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨ نسخه چاپي  ارسال به دوست


حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

باید در وضعیت حوزه های علمیه بازنگری شود  


حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در نشست با علما و روحانیون گفت:باید در وضعیت حوزه های علمیه بازنگری شود تا نیازها جبران شود.

به گزارش حوزه گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس ستاد اقامه نماز کشور ضمن حضور در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) گرگان، در نشست با طلاب و روحانیون استان گفت: باید در وضعیت حوزه های علمیه بازنگری شود تا نیازها جبران شود.

وی با بیان این که هنر معلمی و کلاس داری سبب شد که بنده ۴۰ سال در تلویزیون بمانم، اظهارکرد: قصه گویی، خندان، گریاندن و غیره فن است که باید یک طلبه با آن آشنا باشد زیرا افرادی که پای منبر قرار می گیرند متفاوت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: هر چه پای منبر می گویید ضامن آن هستید و نباید عمر مردم را تلف کنید. مطلبی که می گویید یا باید واجب و یا مستحب باشد و حداقل مشکل یک نفر در جامعه را برطرف کند.

وی با بیان این که کتابخانه آدمی را باسواد نمی کند، ادامه داد که امام راحل ۲۰۰ جلد کتاب بیشتر نداشت و درک و خواندن کتاب مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی افزود: ای کاش همه کامپیوترها را در اقیانوس اطلس ریخته و یک فیض کاشانی از آن بیرون بیاید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: پنجشنبه ها چرا تعطیل است؟ ۷۵ ساله هستم و از ۱۵ سالگی طلبه شدم، ۶۰ سال است که پنجشنبه ها تعطیل است و چون هر سالی ۵۲ پنجشنبه دارد اگر آن را در ۶۰ ضرب کنید بیش از سه هزار روز می شود.

وی اضافه کرد: اگر این عدد را بر ۳۶۵ روز سال تقسیم کنید، هشت سال و نیم را شامل می شود و این تعداد سال از عمر من به خاطر یک قانون غلط تعطیلی پنجشنبه آتش گرفت و به هدر رفت.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی اظهارکرد: هر اندازه توفیق دارم بخاطر این است که به حرف حوزه گوش نکردم، البته تمام مراحل را گذرانده و سطح چهار بالاترین مدرک حوزه را هم دارم اما به درس حوزه قانع نیستم.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com