پیوندها


حوزه علمیه استان, اخبار حوزه علمیه قم    شماره خبر: ٤١٥٨٧٨     ١٠:٠٢ - پنج شنبه ٦ آذر ١٣٩٩ نسخه چاپي  ارسال به دوست


مدیر حوزه های علمیه:

حل مشکلات حوزه نیاز به بیداری و هوشیاری دارد 


مدیر حوزه های علمیه در دیدار رئیس و اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوزه عظمت و سرمایه های زیادی که دارد و باید متناسب با نیازهای روز پاسخ گو باشد، از این جهت رسالت همه ما خیلی سنگین است؛ وقتی به مسئولیت ها نگاه می کنم، غصه می خورم که طرح های زیادی وجود دارد ولی مسائل و مشکلات اجازه پیشرفت نمی دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی گفت: سنگینی کار و عقب ماندگی ما  هم کم نیست، نباید کار را عادی، متعارف و سبک بدانیم بلکه  بیداری و هوشیاری و فهم زیادی می خواهد و باید از خدا نیز کمک گرفت.

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: در طول این چهار سال، گنجینه ای از تفکر، اندیشه و طرح و برنامه فراهم شده که بخش هایی از آن به سمت اجرا رفته و بخش های بزرگی از آن نیز در یک یا دو دهه آینده باید اجرایی شود.

امام جمعه قم خاطر نشان ساخت: در میان همه‌ی طرح‌ها ۳۰۰ طرح مهم داریم و از بین آنها حدود ۱۰۰طرح راهبردی و اساسی وجود دارد که می‌توانند برای آینده حوزه علمیه بسیار راهگشا باشد؛ طرح کارویژه‌های روحانیت، طرح آمایش، درختواره‌ی رشته‌های تحصیلی در ۱۶ عرصه و ۴۰۰ رشته تحصیلی طراحی شده است و احیای موقوفات حوزوی، هدایت علمی، برنامه پنج ساله حوزه علمیه و فقه معاصر از مهمترین این طرح‌هاست اگر شورای انقلاب فرهنگی و مجلس ودولت پای کار بیایند نظام روحانیت خیلی قوی تر از قبل خواهد شد.

آیت الله اعرافی با اشاره به طرح آمایش حوزه گفت: ۲۰۰ کارکرد روحانیت، شناسایی شده است که از آن تعداد حدود ۶۰ مورد آن به عنوان اولویت انتخاب شده است و دنبال می‌شود.

امام جمعه قم با اشاره به سیاست مدیریت حوزه نسبت به سایر استان ها، خاطر نشان ساخت: ما در قبال استان ها چند سیاست مهم را دنبال می کنیم، از جمله تفویض بیشتر اختیارات و واسپاری امور با اختیارات بیشتر؛ البته ارتقاء و تعالی حوزه‌های منطقه ای و استانی برای پاسخگویی بیشتر به نیازهای جامعه می باشد.

وی گفت: ذیل همه این برنامه ها حدود ۳۰ برنامه تعریف شده است؛ مثل واسپاری امتحانات، مجوز سطوح عالی، رسمیت پیدا کردن دروس خارج به گونه ای که امروز حدود۳۵   درس خارج در استان ها رسمیت پیدا کرده است که قبلا نبود.

آیت الله اعرافی در پایان خطاب به مسئولین مجمع نمایندگان طلاب و فضلای کهگیلویه و بویر احمد گفت: مصوبات استان کهگیلویه و بویراحمد را دنبال کنید و پیگیری کنید تا  حوزه این استان قوی تر از قبل پاسخگوی نیازها باشد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

لینک پذیرش حوزه های علمیه

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، انتهای افسران چهارم، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 17891 - 49198                Howzeh.g@Gmail.com