پیوندهاحوزه علمیه استان, پژوهش    شماره خبر: ٣٩٥٨٠٢     ١٣:٤٧ - يکشنبه ١٩ آذر ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


برگزاری اختتامیه دومین جشنواره استانی علامه حلی در استان گلستان 


اختتامیه دومین جشنواره استانی علامه حلی (ره) در استان گلستان به همت دبیرخانه استانی این جشنواره برگزار گردید.

به گزارش حوزه گلستان، این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین حجامی، مسئول علمی جشنواره علامه حلی(ره)، مدیران محترم حوزه علمیه برادران و خواهران، مدیران و معاونین مدارس علمیه و جمعی از طلاب در سالن اندیشه موسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار گردید.

در این مراسم بعد از تلاوت قرآن حجت الاسلام عباسعلی رضایی، دبیر استانی جشنواره به سخنرانی پرداخت و در سخنان خود به نقش مهم پژوهش و آثار آن و همچنین ارائه گزارش از برگزاری دومین دوره  این جشنواره در استان پرداخت.

حجت الاسلام عباسعلی رضایی گفت: با بررسی آیات و روایات به دست می آید که از لازمه های کسب علم عمل به آن است.

وی گفت: طبق روایات و آیات تنها راه جاودانگی یک عالم در جامعه مداد آن عالم است و چنانچه عالمی در زمینه نشر علم قلم نزند و تحقیق نکند علومش با خودش مدفون می شود و هیچ جاودانگی نخواهد داشت.

دبیر استانی جشنواره علامه حلی (ره) استان گلستان افزود: حوزه های علمیه با تکیه بر میراث گرانبهای علما و نیز با رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت گسترش اسلام حقیقی به سایر جوامع باید بکوشند.

بعد از سخنان حجت الاسلام عباسعلی رضایی آقای داوود عسگری، به نمایندگی از برادران مقاله خود را با موضوع «آثار تربیتی قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا» برای حضار در مراسم ارائه دادند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حجامی، مسئول علمی جشنواره علامه حلی(ره)، به سخنرانی پرداختند و با تاکید بر تلاش و کوشش به اهمیت تحقیق و پژوهش و تبیین نقش جشنواره علامه حلی در این امر مهم پرداخت.

وی گفت: ضرورت امر پژوهش در حوزه علمیه به این دلیل است که مسائل کنونی بسیار بیشتر از مسائلی است که در گذشته با آن مواجهه بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین حجامی با اشاره به این مطلب که مسائل فراوانی وجود دارد که نیاز به تحقیق و پژوهش دارد گفت: علوم را باید به تناسب نیازی که هست پیش ببریم و هر چه بیشتر محققان و پژوهشگران را تربیت کنیم و بتوانیم این آثار را عرضه کنیم.

وی افزود: به شکر خدا جشنواره علامه حلی توانسته است جای خود را در بین طلاب پیدا کند و زمینه ای برای عرضه تحقیقات و ثمرات پژوهش آنها بشود.

در پایان این مراسم با حضور حجج اسلام والمسلمین حجامی، ملکی، وردانی، میبدی و رضایی، از برگزیدگان این دوره با اهداء تندیس و هدیه تجلیل به عمل آمد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com