پیوندهاحوزه علمیه استان, پژوهش    شماره خبر: ٣٩٨٦٩٨     ٠٩:٢٢ - چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


معاون پژوهش حوزه استان خبر داد:

برگزاری اولین نشست انجمن های علمی حوزه علمیه استان گلستان 


معاون پژوهش حوزه استان، از برگزاری اولین نشست انجمن های علمی حوزه علمیه استان گلستان خبر داد.

به گزارش حوزه گلستان، حجت الاسلام عباسعلی رضایی گفت: با توجه به وجود ظرفیت های علمی حوزه علمیه استان گلستان امکان تاسیس انجمن های علمی در رشته های مختلف وجود دارد.

وی افزود: در همین راستا اولین نشست انجمن های علمی حوزه علمیه استان گلستان در جهت تاسیس شعب انجمن های علمی، توسط معاونت پژوهش حوزه استان، با حضور و هماهنگی حجت الاسلام والمسلمین هاجری دبیر محترم انجمن های علمی حوزه های علمیه برگزار شد.

معاون پژوهش حوزه استان در ادامه افزود: این نشست در راستای تبیین و بررسی شرایط تاسیس شعبه در استان و رسیدن به اهداف سه گانه مندرج در آیین نامه تاسیس شعبه انجمن علمی حوزوی شکل گرفت.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری، دبیر انجمن های علمی حوزه به ضرورت و کارکردهای انجمن های علمی در سطح حوزه، استان و کشور و انقلاب اشاره کرد و افزود: در جامعه ای که عالمان و نهاد دین و علم مرجعیت داشته باشند، و مبداء و مبنای برنامه ریزی های خرد و کلان قرار گیرند، رشد و پیشرفت همه سونگر و ماندگار محقق می‌شود.

وی در ادامه افزود: به همین منظور رویکرد اساسی و راهبردی مدیریت جدید حوزه های علمیه و معاونت پژوهش بر ایجاد و گسترش انجمنهای علمی و تخصصی در مراکز حوزوی استان‌های سراسر کشور می‌باشد.

تشکل و تعامل و گفتگوی هدفمند و نظام یافته دانشمندان علوم اسلامی و انسانی به گسترش علوم و مرزهای دانش ،ایجاد مراکز و رشته های تخصصی، شناسایی و تربیت استعدادها، مشاوره های تخصصی به نهادهای مسوول و گفتمان سازی علوم اسلامی و انسانی می انجامد.

در ادامه جلسه اساتید مدعو به ارایه نظرات خود پرداخته و سوالاتی را پیرامون نحوه تشکیل شعب انجمن‌ها و نحوه حمایت از آنها مطرح کردند که دبیر انجمنهای علمی حوزه به آنها پاسخ داد.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com