پیوندهاحوزه علمیه استان, پژوهش    شماره خبر: ٤١٠٩٠٢     ٠٧:١١ - شنبه ٧ دی ١٣٩٨ نسخه چاپي  ارسال به دوست


برگزاری جلسات پژوهشی باحضور حجت الاسلام والمسلمین مازنی 


حجت الاسلام والمسلمین مازنی باحضور در گرگان در جلسات مختلف پژوهشی در مدارس علمیه شرکت کرد که در ادامه شرح آنها را می خوانید:

به گزارش حوزه گلستان، مدیر محترم ترویج پژوهش حوزه های علمیه در ابتدا با حضور در مدرسه علمیه سفیران هدایت گرگان در نشستی با کادر مدرسه علمیه فوق الذکر ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین پژوهش استان و مدرسه از برنامه های مدرسه از قبیل برگزاری کلاسهای پژوهشی- کانونهای علمی – نشستهای علمی و... بررسی بازدید و نکات لازم را بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مازنی در ادامه در جلسه معاونین پژوهش استان حضور یافت.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام رضائی معاون پژوهش حوزه علمیه استان ضمن خیر مقدم به حجت ااسلام والمسلمین مازنی و تشکر از معاونین مدارس علمیه، گزارشی از برنامه های معاونت پژوهش استان ارائه داد و در ادامه هر یک از معاونین گزارشی از برنامه های مدرسه خود بیان داشتند و پیشنهادات و انتقادات خود را ارائه کردند.

تخصیص اعتبار حمایتی، ایجاد سازوکار ثبت نمرات کارنامه پژوهشی طلاب، ایجاد انگیزه پژوهش در بین اساتید و طلاب و... از جمله دغدغه های معاونین پژوهش در این جلسه بود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مازنی ضمن تقدیر و تشکر از معاونین پژوهش مدارس و حوزه علمیه استان گفت: اگر بخواهیم تحقیق و پژوهش را در حوزه توسعه بدهیم می بایست نظام تحقیق و پژوهش به سیاستها و اهداف توجه کند و اسناد کلان پژوهش تدوین گردد که بحمدالله در این دوره مدیریت حوزه های علمیه تدوین گردیده است.

وی در ادامه افزود: ضروریست برنامه ریزی جهت استفاده کاربردی صورت پذیرد و مطابق جدول زمانبندی اجرا و عملیاتی گردند.

حجت الاسلام والمسلمین مازنی خاطر نشان کرد: اصلاح ساختار نیروی انسانی جزو امور ضروریست. نیروی انسانی پژوهش می بایست برای پژوهش برنامه ریزی کند و به هر نحو ممکن کار را پیش ببرد و نباید کار تعطیل گردد.

وی در پایان تصریح کرد: ضوابط و دستورالعملهای پژوهشی تدوین شده و بدنبال عملیاتی کردن آنان هستیم.

مدیر محترم ترویج پژوهش حوزه های علمیه در ادامه باحضور در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) گرگان طی جلسه ای با اساتید این مدرسه دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار ابتدا هریک از اساتید نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه دادند و در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مازنی به ایراد سخن پرداخت و گفت: نظام حوزه می بایست از آموزش منظم به پژوهش به آموزش پژوهش محور مهذب پرور تغییر کند و این امر نیازمند تغییر در سنجش و جذب ورودیهای حوزه، گزینش اساتید، متون آموزشی و امتحانات و مدت و محدوده درسی است.

وی در پایان بیان داشت: دستیابی به نظام آموزش پژوهش محور مهذب پرور هدف بلند مدت ماست و می توانیم با یه پله پایینتر مدرسه ای با چنین مشخصات را بعنوان هدف نزدیکتر و نیز با یه پله نزول تدریس پژوهش محور در برخی دروس در بعضی پایه ها را بعنوان هدف نزدیک و در دسترس خود قرار دهیم.


 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com