پیوندهاحوزه علمیه استان, علمی - فرهنگی    شماره خبر: ٣٩٨١٩٤     ١٠:١١ - يکشنبه ٦ اسفند ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


آیت الله العظمی جوادی آملی:

ملت ایران در طول تاریخ کرامت خود را به جهانیان اثبات کرده است  


حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: ما ملتی هستیم که در طول تاریخ به ویژه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، کرامت خود را به جهان اثبات کرده ایم، لکن یک فردوسی نداشتیم که این حماسه ها را ثبت و بیان کند و به گوش همگان برساند.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از دست اندرکاران برگزاری دومین همایش ملی «ریحانةالنبی» که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزارشد، با اشاره به الگو گرفتن جامعه اسلامی از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها بیان داشتند: تاثیر پذیرفتن و الگو گرفتن از وجود مبارک صدیقه کبری سلام الله علیها در انقلاب اسلامی خود را به خوبی نشان داد.

 

ایشان ادامه دادند: ما باید دو اقدام مهم را در دستور کار خود داشته باشیم؛ اول اینکه یک فردوسی دیگر بپرورانیم و دوم اینکه به تشریح بزرگی و عظمت ذوات مقدس ائمه علیهم السلام بپردازیم.

 

معظم له خاطرنشان کردند: ما ملتی هستیم که در طول تاریخ به ویژه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، کرامت خود را به جهان اثبات کرده ایم لکن یک فردوسی نداشتیم که این حماسه ها را ثبت و بیان کند و به گوش همگان برساند.

 

حضرت آیت الله جوادی آملی ابراز داشتند: پرچم یا زهرا(س) کشور را در دوران دفاع مقدس حفظ کرد، وگرنه پرچم سه رنگ به تنهایی نمی تواند خود و کشور را حفظ کند، چنانکه در حوادث جنگ جهانی اول و دوم نتوانست، اما وقتی پرچم یا زهرا(س) و یا حسین(ع) به میدان آمد هم دین حفظ شد و هم کشور محفوظ ماند.

 

ایشان تاکید داشتند: این تفکر است که باید به همت شما، با عظمت پیگیری و حفظ شود. و از سوی دیگر مراقب باشیم تا حضرات معصومین را تنها برای خود مصادره نکنیم، باید ائمه(ع) را جهانی بدانیم و آنها را جهانی معرفی کنیم که لازمه این کار آن است که در دریای معرفت ایشان غرق شویم.

 

معظم له با اشاره به فرازهایی از خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها بیان داشتند: همه ما وحدت را دوست داریم اما حضرت در خطبه خود می فرماید تنها عامل وحدت «عدل» است، و این عدل تحت هدایت و رهبری ائمه تحقق پیدا می کند چرا که به بیان ایشان ائمه(ع) علاوه بر امام و رهبر بودن، «رائد» یعنی پیشرو هستند، حضرت می فرماید ما پیشرو هستیم! راه را می شناسیم، قبلا این راه بهشت را رفته ایم و بازگشته ایم و لذا از هر کسی بهتر این راه را می شناسیم و از سوی دیگر «وَ الرَّائِدُ لا یَکْذِبُ اَهْلَهُ».

 

خاطرنشان می شود: در ابتدای این دیدار گزارشی از برگزاری همایش ملی «ریحانةالنبی» در سال گذشته و همچنین برنامه های دومین همایش ملی «ریحانةالنبی» که امسال با محوریت نهج‌البلاغه برگزار خواهد شد، خدمت آیت الله العظمی جوادی آملی ارائه گردید.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com