پیوندهاحوزه علمیه استان, آموزش و امور واحدهای آموزشی    شماره خبر: ٣٩٨٣٦٨     ١٣:١٣ - شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦ نسخه چاپي  ارسال به دوست


همراه با سفر آیت الله اعرافی به استان:

هشتمین جلسه مدیران مدارس علمیه استان برگزار گردید 


هشتمین جلسه مدیران مدارس علمیه استان با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور در مدرسه علمیه رضویه گرگان برگزار شد.

به گزارش حوزه گلستان، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین ملکی مدیر حوزه علمیه استان، ضمن خیرمقدم به آیت الله اعرافی و مدعوین محترم به صورت اختصار گزارشی از وضعیت حوزه علمیه استان بیان کرد و گفت: در دوره فعال مدیریت آیت الله اعرافی طرح ها و برنامه های تازه و بدیعی از جمله تشکیل درس خارج رسمی در استان ها، تشکیل گروه های علمی در مدارس، طرح جامع تربیتی، طرح نسیم رحمت، طرح جامع هنر و..، صورت گرفته است که جای قدردانی و تشکر دارد.

در ادامه چهار نفر از مدیران مدارس علمیه استان به نمایندگی، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کردند و سپس آیت الله اعرافی ضمن پاسخ به پرسش های آنان سخنان خود را مطرح کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور ضمن تشکر و قدردانی از اعضای شورای حوزه استان، مجموعه مدیریت حوزه استان گفت: مدیران و اساتید در حوزه های علمیه خط مقدم هستند و اگر تدبیر و همت آنها باشد همه نقائص جبران می شود.

وی گفت: اساس تعالی انسان این است که به حقیقت توحید باور پیدا بکند.

آیت الله اعرافی با ذکر بخشی از بیانات حضرت علی (علیه السلام) گفت:  از نظر حضرت امیر (ع) معیار بزرگی و ارزیابی یک شخص نزد ایشان، میزان کوچکی دنیا در چشم آن فرد است، هر چه دنیا در نظر فردی کوچکتر باشد بزرگی او بیشتر است.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: در نگاه مومن همه دنیا با مظاهر و شگفتی های اعجاب انگیزش کوچک است و همین نگاه توحیدی است که انسان ها را متحول می کند.

وی در ادامه گفت: به همان گونه که خدا مظهر غنا و بی نیازی است از آنطرف ما مظهر فقر و نیاز هستیم و هر چه این فقر را بیشتر درک کنیم نگاه توحیدی ما گسترش پیدا می کند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در بخش بعدی سخنان خود گفت: از ابتدای کار بیش از 1000 طرح، ایده و نظر جمع آوری شده است و همه آنها در بانک جامعی تحت همین عنوان تنظیم و در دسترس است؛ و همه این موارد مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: تمام طرح و فعالیت ها بر اساس حفظ سنت های اصیل حوزه است و تاکید بر این است که هر نوآوری و اقدامی؛ آسیب به این سنت ها وارد نکند.

آیت الله اعرافی افزود: برای پیشبرد اهداف حوزه چندین طرح، سند و نظامات جامع بدون هیچ مبلغ اضافه ای تهیه و تنیم شد و ان شاءلله تا نیمه اول سال 97 اولین برنامه 5 ساله حوزه های علمیه تهیه و منتشر خواهد شد.

وی افزود: برای آنکه حوزه در جایگاه پاسخگویی در دنیای مدرن و جدید امروز باشد باید نکاتی رعایت شود که یکی از آنها شناخت کار ویژه های روحانیت در عصر حاضر است که این طرح انجام گرفت و نزدیک به 200 کار ویژه و در چهار بخش تهیه و تنظیم شد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در ادامه گفت: نکته ی دیگری که باید رعیات شود طرح آمایش حوزه های علمیه و تبیین سرانه و شاخص ها است.

وی با بیان اینکه در همه طرح ها افق 1414 مد نظر است گفت: نزدیک به 40 محور در طرح آمایش شناسایی شده است که همه آنها نیازمند برنامه ریزی و هدف گزاری است تا به یاری خداوند محقق شود.

مدیر حوزه های علمیه کشور در بخش پایانی سخنان خود به سوالات مطرح شده توسط مدیران مدارس علمیه استان در اول جلسه، پاسخ گفتند و بعد از آن نیز نماز حماعت مغرب و عشاء به امامت ایشان اقامه گردید.

 


 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com