پیوندهاحوزه علمیه استان, آموزش و امور واحدهای آموزشی    شماره خبر: ٤٠١٧٥١     ١٢:٢٥ - چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٧ نسخه چاپي  ارسال به دوست


با حضور معاون محترم تهذیب و تربیت حوزه های علمیه برگزار شد:

سیزدهمین جلسه مدیران مدارس علمیه استان در سال تحصیلی 97-96 


سیزدهمین جلسه مدیران مدارس علمیه استان در سال تحصیلی 97-96 با حضور معاون محترم تهذیب و تربیت حوزه های علمیه در مدرسه علمیه الغدیر آزادشهر برگزار شد.

به گزارش حوزه گلستان، در ابتدای این جلسه مدیر حوزه علمیه استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) با ذکر روایتی از امام هشتم در باب توکل گفت: مرز توکل این است که از هیچ کس جز خدا نترسید.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی ملکی در ادامه گفت: مرتبه اول این حد از توکل عدم ترس از طواغیت دوران است که در پیامبران جلوه و نمود دارد.

وی افزود: رییس جمهور آمریکا کمتر از طواغیت زمان است و برای ملت ما هیچ ارزشی ندارد و به تعبیر امام (ره) هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

مدیر حوزه علمیه استان با بیان اینکه ما فرزند شهادت هستیم گفت: کسی که از جانش می گذرد از این سیاست ها و عربده کشی ها ترسی ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی ملکی با یاد آوری دلاوری ها و رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: در زمانی که دستانمان خالی بود بی هیچ ترسی از انقلاب و اسلام دفاع کردیم و امروز که به شکر خدا دستانمان پر است دوباره دفاع خواهیم کرد و نمی ترسیم.

عضو شورای حوزه علمیه استان با قرائت ادامه حدیث امام رضا(ع) در باب خوف گفت: یکی از خوف ها خوف از رزق است و متاسفانه ترس از مسائل اقتصادی سبب رکود بی موجه و انباشت سرمایه ها در خانه ها شده است.

وی گفت: توقع از روحانیت این است که در وقایع اقتصادی موجود حامی نظام و دولت باشند و این خوف موجود را که بیشتر ارعاب دشمن است از بین ببرند.

مدیر حوزه علمیه استان در پایان گفت: مدیران مدارس علمیه باید نترس باشند و در مواردی که لازم است تصمیمی گرفته شود به جد تصمیم بگیرند.

در ادامه معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه کشور ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) و نیز تشکر از زحمات مدیر، معاونین و اساتید حوزه علمیه استان گلستان با ذکر خاطره ای از دیدار با علما و مراجع گفت: مدیر باید مربی باشد و ما در حوزه های علمیه مدیر به تعریف غربی آن نداریم.

وی گفت: مدیر باید سوز تربیتی داشته باشد و همچنین اساتید ما باید سبک و سیاق حوزوی داشته باشند و متاسفانه از سبک دانشگاهی آن که ایجاد شده است دست بکشند.

وی افزود: اساتید حوزه های علمیه باید سه کار معلمی، تربیتی و پدری را با یکدیگر انجام بدهند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه کشور در ادامه گفت: هر کس که برای طلاب قدمی بردارد اسباب خدمت آن فراهم می شود.

وی گفت: ما اساتید باید بازگشت به خویشتن داشته باشیم و با این اداری کارها نمی شود تحول ایجاد کرد.

وی با ذکر حدیثی از امام رضا(ع) که فرمودند "خداوند هر کسی را که برای امری اختیار کند سینه او را می گشاید و مسایل را به او الهام می کند" افزود: اعتقاد ما این است که این حوزه های علمیه صاحب دارد و با تکیه به همین اعتقادات است که حوزه های علمیه مصون خواهند ماند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com