پیوندها

مدیر حوزه علمیه استان گلستان:
13 آبان نماد بی اعتمادی ملت ایران به استکبار جهانی
مدیر حوزه علمیه استان گلستان گفت: یکی از مهمترین نمادهای استکبارستیزی ملت ایران در برابر دشمنی بیگانگان را می توان 13 آبان بر شمرد و بزرگداشت این روز تاریخی خود نشان دهنده بی اعتمادی ملت ایران به مستکبرین جهانی است.
 ٠٨:٢٤ - چهارشنبه ١٣ آبان ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

بیانیه مدیریت حوزه علمیه استان گلستان به مناسبت یوم الله 13 آبان
یوم الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی ملت مسلمان ایران و نقطه عطف تاریخ پرشکوه جمهوری اسلامی است.
 ١٣:٤٨ - سه شنبه ١٢ آبان ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

محرم، ماه آزادگی
محرّم ماه آگاهی، ماه شکوفایی، ماه سوگواری و ماه عشق است. محرّم ماه آزادی و رهایی، ماه رشد و بالندگی، ماه جوشیدن و اندیشیدن، و ماه فانی شدن و به ابدیت پیوستن است. محرّم مدرسه عشقی است که باید درآن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت.
 ١٠:٥٥ - پنج شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

نمازی که محدث قمی نیمه کاره رها کرد
گاهی دو عمل که در ظاهر یکی هستند و از نظر عرف فرقی بین آن دو نیست، نزد خداوند متعال کاملا متفاوت است، یکی مقبول درگاه الهی قرار می گیرد، اما دیگری بدون پاداش یا حتی مستحق عقاب می باشد؛ آری عمل ما در گرو نیت ما می باشد و آن را خالق یکتا درک می کند.
 ١٠:٠٩ - سه شنبه ١٤ مهر ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
عید سعید غدیر مبارک باد
گوهر ناب غدیر در دریای ولایت
اگر پیامبر اکرم صلی ا...علیه و آله علی علیه السلام را پشتوانه و ثقل قرار می دهد، بجا است. رسول اکرم (ص) در روایت ثقلین که نزد شیعه و سنی روایت مسلمی است و میرحامد حسینی (ره) صاحب عقبات از پانصد و دو کتاب از اهل تسنن، روایت را نقل می کند، قرآن و عترت را دو پشتوانه برای مسلمانها قرار داده است.
 ١١:٤٤ - پنج شنبه ٩ مهر ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

ولادت امام هادی(ع)
امام هادی علیه السلام سحرگاه روز پانزده ذیحجه قدم به عرصه گیتی نهاد تا وجود تابناکش روشنایی بخش تاریکی های جهل و بی ایمانی شود. نوزادی در آینده ای نه چندان دور مایه سربلندی و افتخار اسلام شد.
 ٠٩:٤٦ - سه شنبه ٧ مهر ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

عيد قربان؛ روز ذبح نفس با تيغ تقوا
عيد قربان كه پس از وقوف در عرفات (مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهي و شعور) و منا (سرزمين آرزوها، رسيدن به عشق) فرا مى رسد، عيد رهايى از تعلقات است.
 ٠٨:٥٦ - پنج شنبه ٢ مهر ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

شناخت کوتاهی از زندگی امام باقر علیه السلام
هفتم ماه ذی الحجه مصادف است با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (( علیه السلام ))، شهادت این بزرگوار را به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت می گوییم.
 ٠٧:٤١ - دوشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
سالروز ازدواج امام علی علیه السلام و حضرت زهرا علیهاالسلام
روشن ترین تلاقی آب و آینه
نخستین روز از آخرین ماه سال قمری، سالروز پیوندی آسمانی است که دیگر هیچ گاه مانند آن در تاریخ تکرار نشد. علی علیه السلام ، پیشوای پارسایان با فاطمه علیهاالسلام ، برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت. برکت این ازدواج، عمری به گستردگی آفتاب دارد؛ هم چنان که یاد و نام آن در تاریخ برای همیشه مانا گردید. اول ذیحجه، روزی مبارک برای همه نوگامانی است که دل به زندگی فاطمی علیهاالسلام داده اند تا شادی خود را با خاطره همیشه روشن آن روز مبارک، پیوند زنند.
 ٠٨:٥٤ - سه شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

دستور گِره گشای امام جواد (ع)
تسبيحی را که از دانه های خرما ساخته بود، در دست راستش گرفته بود و پشت سر هم صلوات مي ‌فرستاد... دوستش كه مدت ‌ها از او بي‌ خبر بود، به ديدنش آمده بود. از ديدن اين صحنه، بسيار تعجب كرد و گفت: چرا صلوات مي ‌فرستی؟68
 ١٢:٤٦ - يکشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
مدیر حوزه های علمیه
تعطیلات حوزه در سال های اخیر مدیریت شده است
مدیر حوزه های علمیه گفت: تعطیلات حوزه در سال های اخیر تدبیر شده است و دروس در قالب اردوهای تابستانی در مناطق خوش آب و هوا برگزار می شود.
 ١٤:١٣ - دوشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تشکر ویژه میرزا جواد تبریزی از یک طلبه
خدا را شاهد مي گيرم كه من از متهجّدين و شب زنده داران، كسي را مي شناسم كه به هنگام سحر صداي فرشته اي كه او را بيدار مي كند، مي شنود. فرشته با لفظ «آقا» به او خطاب مي كند....
 ٠٧:٥٧ - دوشنبه ٩ شهريور ١٣٩٤ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>

اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com