پیوندها


فلسفه روزه داری
یکی از دستورات خداوند به انسان ها، روزه داری است تا در سایه آن، انسان بتواند از هرگونه فساد و بیماری مصون بماند و با رهانیدن خود از دام های شیطان، خود را در مسیر انبیا و ائمه(ع) قرار دهد. قرآن این دستور را این گونه بیان می فرماید: (هان ای کسانی که ایمان آورده اید، روزه بر شما واجب شد و این دستور نه تنها درباره شما بلکه یک سنت الهی است که به پیامبران گذشته و پیروان آنان نیز ابلاغ شده; پس روزه بگیرید. امید است بدین سبب متقی گردید.)
 ٠٩:٥٦ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

فضیلت ماه مبارک رمضان در روایات
ماه مبارک رمضان در حقیقت یکی از نعمات بزرگ پروردگار بوده که به منظور شستشوی وجود مان از گناهان به ما اعطاء گردیده است، لذا به هر خواهر و برادر با درک ماست تا از این لحظات گرانبها و از این شانس طلایی به منظور محو نمودن اشتباهات، خطاها و گناهانی که از ما سر زده است استفاده نماید ، و با باز گشت این ماه مبارک و پر فیض همزمان با آنکه از فواید طبی آن برخوردار می‌شویم، از فواید دنیوی و اخروی آن نیز مستفیذ گردیم.
 ١٣:٠٨ - يکشنبه ١٦ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
سالروز قیام پانزدهم خرداد 1342
قیام خونین
پانزدهم خرداد، نقطه عطفی است در تاریخ معاصر؛ یادگاری است از پیوند معنوی توده های عظیم مردم کشور ما؛ واکنشی است از احساس عمیق مذهبی ملّت ایران ؛ نمایشی است از به پا خاستن مردمی که می خواستند ظلم و ستم را از بُن بر کنند؛ تجسّمی است از تاریخ اسلام و درجه ای است برای سنجش فداکاری و از خودگذشتگی انسان هایی که به دنبال آرمان الهی حرکت می کنند.
 ١١:١٥ - شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
14 خرداد
سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
سید روح‌الله مصطفوی ملقب به امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بودند که در 14 خرداد سال 1368 رحلت نمودند.
 ١١:١٠ - جمعه ١٤ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به مناسبت نیمه شعبان
میلاد موعود
دوازدهمین پیشوای شیعیان، بنابر مشهورترین اقوال، در شب جمعه نیمه شعبان سال 255 ق . در شهر سامرا دیده به جهان گشود .
 ١٤:٠٥ - پنج شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حضرت علی اکبر (ع)، برترین الگو برای جوانان
حضرت امام حسین علیه السلام جهت تربیت حضرت علی اکبر علیه السلام خود را با عوالم فرزندش هماهنگ ساخت و رفتاری را که در خور درک نوباوه اش بود پیش گرفت.
 ٠٨:٤٥ - چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به مناسبت ولادت امام زین العابدین (ع)
اخلاق در سیره علمی و عملی امام سجاد (ع)
امام سجاد (ع) خود در حوزه عمل فردي و شخصي سرمشق اخلاق و گذشت و رفتارهاي هنجاري و پسنديده بود. مجموعه اي از گزارش ها و روايات به خوبي نشان مي دهد كه آن حضرت همان گونه كه در برابر خداوند زين العابدين و سيدالساجدين بوده در برابر مردم سيدالكرام بوده است.
 ٠٧:٤٩ - پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به مناسبت چهارم شعبان سالروز ولادت ابوالفضل العباس(ع)
ابوالفضل عباس (ع) مظهر برادري
با نگاهي كوتاه به زندگاني پرفراز و برجسته ابوالفضل عباس (ع) مي توان وي را به عنوان اسوه كامل و مظهر تمام برادري دانست. از اين روست كه در نزد مردمان، به عنوان الگوي برادري شناخته شده است.
 ١١:١٩ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

معنویت و عرفان امام حسین (ع)
عرفا در کتب مختلف عرفانی مراحلی را برای سیر و سلوک بیان نموده اند که شخص بعد از طی این مراحل به شناخت و معرفت خواهد رسید . اما امام حسین (ع) از راه دل، انسان ها را هدایت می کند .
 ١٢:١٣ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
وقایع ماه شعبان
ماه شعبان عطرآگین به بوی ولایت
ماه شعبان یکى از عزیزترین ماه هاى اسلامى و یادآور خاطره هاى بزرگی است که از همه مهمتر، خاطره میلاد مبارک سالار شهیدان کربلا، امام حسین(علیه السلام) و میلاد فرخنده حضرت مهدى (علیه السلام) است که فضاى این ماه را به بوى ولایت عطرآگین ساخته است.
 ٠٧:٥٣ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به بهانه فرارسیدن ماه پیامبر (ص)
ثواب صلوات درماه شعبان ده برابراست
در آسمان ، دریایی است که آن را دریای برکات گویند و بر لب آن دریا درختی است که آن را درخت تحیّات نامند . بر آن درخت آشیانة مرغی است....
 ٠٧:٤٦ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به مناسبت مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله
تاج بندگی
ماجرای بعثت حضرت پیامبر، با نقل های متفاوتی روایت شده است. چه سخنی رساتر و شیرین تر از بیان امام هادی علیه السلام که می فرماید: «هنگامی که محمد صلی الله علیه و آله ترک تجارت شام گفت و آنچه خدا از آن راه به وی بخشیده بودبه مستمندان بخشید، هر روز به کوه حراء می رفت و از فراز آن به آثار رحمت پروردگار می نگریست، و شگفتی های رحمت و بدایع حکمت الهی را مورد مطالعه قرار می داد.
 ٠٠:٢٦ - پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>

اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com