پیوندها


فضیلت شب قدر
شب قدر، پرارجترین و پر رمز و رازترین شب ها در گردونه زمان است که قلم ها در وصفش می شکنند، زبان ها از توصیفش قاصرند و عقل در فهم آن مبهوت و متحیر می ماند؛ شبی که به فرموده امام صادق علیهالسلام قلب رمضان به شمار می آید.
 ٠٨:٣٣ - شنبه ٥ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

ضربت خوردن و شهادت امام علی(ع)
شخصیت عظیم و گسترده امیر مؤمنان، علی(ع)، وسیع تر و متنوع تر از آن است که یک مرد بتواند در همه جوانب و نواحی آن وارد شود و توسن اندیشه را به جولان آورد.
 ٠٨:٢٧ - شنبه ٥ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
شرح دعای روز هفدهم
نشانه های عمل صالح در دعای روز هفدهم
از نظر قرآن عملی صالح است که با نیت و انگیزه الهی و لله باشد نه به منافع عمل که اگر به منافع عمل توجه شود بعید است، صالحه باشد چون ارزش عمل در اسلام همان نیت و انگیزه است که صالح یا ناصالحش می کند.
 ٠٨:٣٤ - پنج شنبه ٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

رهاوردی از ده ويژگي اخلاقي امام مجتبي‏ علیه‏ السلام
پيشوايان پاك دين علیهم السلام به دليل بهره مندي از ويژگي عصمت و دوري از عصيان و اشتباه، برترين مربيان اخلاق براي انسان، به ويژه براي دوستداران و پيروان خود به شمار مي روند.
 ٠٧:٤٦ - سه شنبه ١ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

فلسفه روزه داری
یکی از دستورات خداوند به انسان ها، روزه داری است تا در سایه آن، انسان بتواند از هرگونه فساد و بیماری مصون بماند و با رهانیدن خود از دام های شیطان، خود را در مسیر انبیا و ائمه(ع) قرار دهد. قرآن این دستور را این گونه بیان می فرماید: (هان ای کسانی که ایمان آورده اید، روزه بر شما واجب شد و این دستور نه تنها درباره شما بلکه یک سنت الهی است که به پیامبران گذشته و پیروان آنان نیز ابلاغ شده; پس روزه بگیرید. امید است بدین سبب متقی گردید.)
 ٠٩:٥٦ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

فضیلت ماه مبارک رمضان در روایات
ماه مبارک رمضان در حقیقت یکی از نعمات بزرگ پروردگار بوده که به منظور شستشوی وجود مان از گناهان به ما اعطاء گردیده است، لذا به هر خواهر و برادر با درک ماست تا از این لحظات گرانبها و از این شانس طلایی به منظور محو نمودن اشتباهات، خطاها و گناهانی که از ما سر زده است استفاده نماید ، و با باز گشت این ماه مبارک و پر فیض همزمان با آنکه از فواید طبی آن برخوردار می‌شویم، از فواید دنیوی و اخروی آن نیز مستفیذ گردیم.
 ١٣:٠٨ - يکشنبه ١٦ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
سالروز قیام پانزدهم خرداد 1342
قیام خونین
پانزدهم خرداد، نقطه عطفی است در تاریخ معاصر؛ یادگاری است از پیوند معنوی توده های عظیم مردم کشور ما؛ واکنشی است از احساس عمیق مذهبی ملّت ایران ؛ نمایشی است از به پا خاستن مردمی که می خواستند ظلم و ستم را از بُن بر کنند؛ تجسّمی است از تاریخ اسلام و درجه ای است برای سنجش فداکاری و از خودگذشتگی انسان هایی که به دنبال آرمان الهی حرکت می کنند.
 ١١:١٥ - شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
14 خرداد
سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
سید روح‌الله مصطفوی ملقب به امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بودند که در 14 خرداد سال 1368 رحلت نمودند.
 ١١:١٠ - جمعه ١٤ خرداد ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به مناسبت نیمه شعبان
میلاد موعود
دوازدهمین پیشوای شیعیان، بنابر مشهورترین اقوال، در شب جمعه نیمه شعبان سال 255 ق . در شهر سامرا دیده به جهان گشود .
 ١٤:٠٥ - پنج شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حضرت علی اکبر (ع)، برترین الگو برای جوانان
حضرت امام حسین علیه السلام جهت تربیت حضرت علی اکبر علیه السلام خود را با عوالم فرزندش هماهنگ ساخت و رفتاری را که در خور درک نوباوه اش بود پیش گرفت.
 ٠٨:٤٥ - چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به مناسبت ولادت امام زین العابدین (ع)
اخلاق در سیره علمی و عملی امام سجاد (ع)
امام سجاد (ع) خود در حوزه عمل فردي و شخصي سرمشق اخلاق و گذشت و رفتارهاي هنجاري و پسنديده بود. مجموعه اي از گزارش ها و روايات به خوبي نشان مي دهد كه آن حضرت همان گونه كه در برابر خداوند زين العابدين و سيدالساجدين بوده در برابر مردم سيدالكرام بوده است.
 ٠٧:٤٩ - پنج شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
به مناسبت چهارم شعبان سالروز ولادت ابوالفضل العباس(ع)
ابوالفضل عباس (ع) مظهر برادري
با نگاهي كوتاه به زندگاني پرفراز و برجسته ابوالفضل عباس (ع) مي توان وي را به عنوان اسوه كامل و مظهر تمام برادري دانست. از اين روست كه در نزد مردمان، به عنوان الگوي برادري شناخته شده است.
 ١١:١٩ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>

اطلاعیه ها

کلیه حقوق برای پايگاه اطلاع رساني حوزه علميه استان گلستان محفوظ می‌باشد.
گرگان، کوی افسران، ابتدای افسران چهار، مدیریت حوزه علمیه استان گلستان
کدپستی: 53861 - 49199                Howzeh.g@Gmail.com